Používateľove komentáre (1 - 15 z 236)

milos21 08.12.2018 (01:07) · k príspevku Castelli FLANDERS WARM nátelník dlhý rukáv

Strihovo super, teplé, funkčné, sieťka v podpazuší má +. S bundou Alpha RoS mi stačí do -5°C, pod už pridávam ďalšiu teplú vrstvu.

 

Fajn, zatiaľ využité len do -10°C a do cca 1 hodinky jazdenia - zima mi nie je, ale ako vždy odchádzajú ako prvé prsty na rukách a nohách Strašne by som privítal vodeodolný zadný diel z Nanoflex materiálu...

 

Tiež som kedysi ani nepomyslel na drahé oblečenie a jazdil som aj v zime. Ale na túto zimu som si tiež kúpil Castelli výbavičku (Perffeto Convertible, RoS Alpha, Polare, Estremo, Flanders Warm), ktorú časom doplním niečím na jar a leto. A ako píš Imro, neľutujem to, jazdím nonstop v skorých ranných mrazoch ešte za tmy, zatiaľ do -10°C. Alebo aj za dažďa pri 0°C. Oblečené som mal zatiaľ max. 3 kusy vrchného oblečenia, väčšinou však len 2.

 

Membrána je len vpredu. S vetrom nie je problém, len s vodou, škoda že zadný diel nedali z vodeodolného a pravdepodobne aj teplejšieho materiálu Nanoflex, keď už majú byť tie gate najteplejšie v ich ponuke...

 

Uf, či nebude problém niekde medzi sedlom a riaditkami pri takej spotrebe materiálu

 
milos21 13.11.2018 (19:46) · k príspevku Video: Ako prať funkčné oblečenie

Fuj Perwol, ten najviac páchne, po vypraní sa to v izbe nedalo vydržať (nemám balkón). Skúšal som rôzne prostriedky a skončil som pri DM Denkmit na funkčné prádlo, ten jediný mi vonia. Periem v tom aj ponožky s podielom merina.

 
milos21 13.11.2018 (19:41) · k príspevku Video: Ako nahodiť bezdušové plášte

Preto nekupujem papierové plášte nech majú aj neviem aké TR označenie, aby výrobcovia vedeli, že niekto požaduje aj spoľahlivosť, keďže priamy kontakt s terénom majú len plášte... Za tie roky viem čo chcem a aj pri iných komponentoch idem na istotu a väčšinou nemusím 3 hodiny nič hľadať.

 
milos21 12.11.2018 (16:14) · k príspevku Video: Ako nahodiť bezdušové plášte

Ak si kúpiš papierový TR plášť, tak to ešte nič nemusí znamenať, hmotnosť neoklameš...

 
milos21 12.11.2018 (16:13) · k príspevku Video: Ako nahodiť bezdušové plášte

Mne kedysi Michelin, teraz neviem či to bol obyčajný kevlar alebo TLR, po roku používania trochu slzil, ale nič hrozné, čakal som už len na výmenu. Že dofukujem trochu častejšie, to je pravda, ale zas môžem voziť nízke tlaky okolo 20-25psov, čo na dušiach nehrozilo aby som stále nesekal. Tmel stále nedolievam možno to vychádza 4x ročne po 50ml, ale to by som klamal, nesledujem to, dolievam podľa potreby (práca na 5 minút) V živote mi nič z ventilu nestriekalo... Nasadzovanie 10 min robota aj s cestou (pumpu mám za rohom), ale potom si užívam bezduše až do výmeny plášťov.

Sú 2 hlavne zásady:
1) používať správny tmel, tam človek môže na začiatku viac skúšať a odradí ho to, ja som už roky len pri NoTubes
2) kvalitné TLR plášte, ja sa už roky orientujem podľa hmotnosti (aj keď som používal duše), na 26" 2,1-2,2" to vychádza cca na 600g (mal som väčšinou 580-630g či je alebo nie je TLR), nikdy som nejazdil 500g papiere.

Môžem teraz koleso rozsekať aj tak, že budem bike tlačiť domov, ale stále sa mi to za tie roky oplatilo... Kolesám venujem najmenej času z celého biku, v podstate nič, akurát nedávno po 4 mesiacoch od nahodenia som doplnil 50ml tmelu, bo sa mi zdalo že žblnkoce menej.

 
milos21 11.11.2018 (22:03) · k príspevku Video: Ako nahodiť bezdušové plášte

Použiteľný plášť 20€ (Michelinky, ktoré som jazdil aj s dušami) + 100ml tmelu 2€ (po niekoľkých mesiacov počas roku dolievať po 50ml) a bol som vysmiaty a bez defektov, eventuálne pomohol knôt (základ je ale dobrý tmel, stále preferujem NoTubes). Aktuálne ani neviem kedy som naposledy riešil defekt, s dušami pravidelne niekoľkokrát ročne... Úspešne som používal hocijaký plášť s kevlarovými pätkami, ktorý nemal papierové boky, ani nemusel byť vyslovene TLR.

PS: Nové plášte nahadzujem na pumpe, odšrobujem jadro ventilku a autoventilom priamo nafúkam aby zapadli pätky (redukcia na galuskový ventil je zbytočná). Doma nalejem cez ventil tmel a našrobujem späť jadro ventilku

 
milos21 07.11.2018 (22:07) · k príspevku BikeWorkx Cyklo Star čistič 1 l

Účel plní, čistá tak ako má, problém nemám...

 
milos21 06.11.2018 (21:34) · k príspevku Video: Ako sa správať pri jazdení v horách

No a pritom je to samozrejmosť u vychovaného človeka... Dá sa v lese vychádzať aj s turistami, len treba chcieť.

 
milos21 05.11.2018 (02:50) · k príspevku Park Tool SAC-2 montážna pasta SuperGrip 113g

Subjektívne asi slabšia pasta ako originál od FSA (nerobil som priamy porovnávací test), ale výhodné a praktické balenie. Pomohla aj pri vyskakujúcich guferách vidlice

 

Praktické prevedenie, praktický set, preferujem viac toto, ako uchytenie na sedlovku (neprenášam z biku na bike). Hodnotenie pod samostatným plniacim ventilom.

 

Sú to len knôty, doplnok k opravnej sade